KOMPAS KARIERY

TO AUTORSKA FORMUŁA W POSTACI AUDYTU KARIERY, KTÓRA JEST JAK BADANIE KONTROLNE TWOJEGO ZDROWIA.

Warto, co jakiś czas zrobić badania profilaktyczne, a nawet trzeba! By zweryfikować poziom swojej wiedzy i kompetencji oraz przyjrzeć się osobistej postawie. Dzięki temu nadać kolejny właściwy kierunek na ścieżce spełnienia zawodowego.

Kompas kariery to specjalnie skonstruowana formuła, abyś mógł_a zaktualizować informacje zawodowe i na nowo poznać siebie. 

Wbrew pozorom to nie jest taki łatwe. 

Już w starożytności rozumiano, jak ważne jest poznanie samego siebie. W natłoku informacji i wszelkiej maści narzędzi można całkiem się pogubić. Mieć zwyczajnie pustkę w głowie na pytanie, kim jestem i kim chcę się stać oraz w jakim kierunku podążać ze swoją karierą. 

Ta formuła pozwoli Ci uważnie przyjrzeć się jak do tej pory przebiegała dotychczasowa praca zawodowa. Uzyskasz wskazówki, nad czym warto popracować, co wzmocnić, co rozwijać, a co wyeliminować, aby mieć pewność w podejmowaniu kolejnych decyzji oraz działań.

By mieć jasność w co dalej zainwestować swój czas oraz pieniądze.

 

Tło

Dla kogo Kompas Kariery?

 

-dla osób chcących jeszcze lepiej korzystać ze swoich mocnych stron i świadomie kierować swoją karierą,

-dla osób niezadowolonych z dotychczasowej pracy, odczuwających znużenie z wykonywania obowiązków i roli, jaką obecnie pełnią,

-dla kobiet wracających do pracy np. po utracie pracy lub dłużej nieobecności na rynku pracy,

-dla osób szukających pomysłu na siebie, myślących o przekwalifikowaniu się lub założeniu własnej działalności.

 

Jak wygląda to w praktyce?

 

Sprawdzimy w czym jesteś dobra_y? Określimy zajęcie, które da Ci więcej satysfakcji. 

Zbadamy, co w pracy jest dla Ciebie najważniejsze? I czego potrzebujesz, aby skutecznie się w niej realizować?  

Przeanalizujemy Twój potencjał i historię zawodową oraz określimy najważniejsze czynniki, które mają wpływ na wybór zajęcia, by w końcu przyniosło Ci satysfakcję.

Określimy Twoje mocne strony, predyspozycje i kompetencje.

Nakreślimy optymalną ścieżkę kariery i poznasz możliwości ścieżki kariery, by zaplanować kolejne zmiany i awanse. 

 

Co zyskasz dzięki kompasowi kariery?

1) Zyskasz analizę ścieżki kariery pod względem zajmowanych stanowisk, celów stawianych na stanowiskach, osiągnięć, kompetencji, które pozwoliły Ci je osiągnąć. 

2) Uzyskasz analizę tzw. umiejętności transferowych, czyli takich, które z powodzeniem możesz zaadoptować i użyć na nowym stanowisku.

3) Otrzymasz analizę luk kompetencyjnych, czyli dowiesz się jakich umiejętności bądź wiedzy jeszcze nie posiadasz, a które są niezbędne do pełnienia nowej roli zawodowej. 

4) Dostaniesz po zakończeniu pełną informację zwrotną w postaci dokumentu, do którego w dowolnej chwili będziesz mogła wrócić i się odnieść. 

Analiza kariery

Jeśli jesteś jedną z tych osób, która często:

1) Korzysta z tego, co oferuje Internet zwłaszcza z darmowych narzędzi, webianrów i nic.

2) Inwestuje pieniądze w różnego typu kursy i szkolenia a i tak nie widzi rezultatów.

3) Traci poczucie sensu ze swoich działań.

4) Jest przytłoczona ilością aktywności i nie wie tak do końcu, na co się zdecydować i od czego zacząć?

Jeśli na większość tych stwierdzeń odpowiedziałaś_eś tak, to kompas kariery pozwoli Ci zaprojektować ścieżkę rozwojową, aby wiedzieć, dokąd zmierzasz ze swoją karierą.

Pozwól sobie na pierwszy krok, by móc mieć spokojną głowę, w jakim kierunku iść i być odpornym na presję niezliczonej fali możliwości. 

By w końcu świadomie budować swoją wymarzoną karierę zawodową, nawet, jeśli za oknem znowu pojawi się niepewność.

PRZECZYTAJ, CO MÓWIĄ OSOBY, KTÓRE SKORZYSTAŁY Z AUDYTU KARIERY.

„To był impuls, któremu pozwoliłam się poprowadzić. Czytam Ani newsletter już od kilku miesięcy i informacja o kompasie sprawiła, że aż sama byłam zdziwiona swoją reakcją. Gdyż bardzo racjonalnie i analitycznie podchodzę do decyzji zakupowych. Jednak po raz pierwszy zaryzykowałam, a potem otworzyłam oczy i odetchnęłam z ulgą. 

Dzięki Ani uporządkowałam informację zawodowe. Zobaczyłam w nowym świetle swoje mocne i słabsze obszary, które wymagają wzmocnienia oraz zaplanowałam konkretne działania.

W końcu podjęłam długo odwlekaną decyzję i zapisałam się na studia. Moje wątpliwości zniknęły, za to widzę więcej nowych szans z którym zaczynam korzystać. 
Serdecznie polecam.”

Justyna, Farmaceutka

„Na początku się wahałam, czy kompas kariery jest dla mnie. Jednak już po pierwszej rozmowie nie miałam wątpliwości. Sposób prowadzenia, te wszystkie pytania i zadania, z którymi przyszło mi się zmierzyć pozwoliło mi w końcu zobaczyć jak jest, bez lukrowania.  A przede wszystkim poznać,  jakim potencjałem dysponuję. To było niezwykle otwierające doświadczenie. 

Jestem bardzo zadowolona, że dałam sobie tę możliwość spróbowania, dowiedzenia się i odkrycia siebie na nowo. Ania wspiera i prowadzi z ogromną dbałością i wyczuciem. Mam świadomość, że to dopiero początek zmian w moim życiu zawodowym. Jednak to uczuciem, że wiem, co dalej i na czym mam się koncentrować, jest po prostu bezcenne. 
Polecam!”

Alicja, Projektantka