LATAJĄCE KRĘGI

 

Latające Kręgi to spotkania dla ludzi, którzy zarabiają lub chcą zarabiać robiąc coś, co kochają – twórców, artystów i przedsiębiorców. To networking, ale bez garsonek, to opowieści, ale bez ogniska. Latające Kręgi tworzą okazję dla społeczności do spotkania się twarzą w twarz, do wymiany, inspiracji i współpracy. Wymyślone przez Agatę Dutkowską, założycielkę Latającej Szkoły i prowadzone przez lokalne organizatorki, zwane pilotkami, w dziewięciu miastach w Polsce, Birmingham i Barcelonie.

 

Każdy krąg składa się z trzech faz – fazy “hello”, fazy “story” i fazy “wow”. Krąg nie jest warsztatem, ani nie jest wykładem. Każdy ma szansę powiedzieć o tym, czym się zajmuje i promować swoje inicjatywy. Nie ma jednak takiego przymusu, można tylko słuchać.

 

Zarabianie na tym, co się kocha, to trudna sztuka. Jej nauka wymaga wielu godzin szkicowania i podpatrywania innych, bardziej zaawansowanych praktyków. Żyjemy w świecie, w którym oglądamy często marketingowe fasady wielu biznesów. Social media inspirują do pokazywania swojej historii, ale w sposób, który sprawia, że perły wiedzy toną w lawinie informacyjnej. Do opowiedzenia własnej historii potrzebne jest specyficzne skupienie – zarówno u opowiadającego, jak i u słuchających. Tego rodzaju skupienie wytwarzamy w ramach Latających Kręgów.

To krótki film ze szkolenia w Gdańsku w przepięknym miejscu „Sztuka Wyboru”. Pokazuje on czym są Latające Kręgi, jak wygląda udział, co konkretnie robimy i z czego korzystamy.

Przyjemnego oglądania.