COACHING

 

Coaching klasyczny według International Coach Federation jest to partnerska relacja z klientem oparta na prowokacyjnym do myślenia i kreatywnym procesie, który inspiruje klientów do osiągania i wykorzystywania najwyższego osobistego i zawodowego potencjału”. Zatem klient ma w pełni dostęp do swoich zasobów czyli wiedzy i doświadczenia. Natomiast coaching według J. Whitmore  powinien budować świadomość, odpowiedzialność jednostkową oraz motywację do działania. To nie jest podejście typu „tu są metody i narzędzia, idź i sam się dowiedz”.

Jest to rodzaj odblokowania potencjału osoby w celu jeszcze bardziej skutecznego osiągania przez nią zamierzonych celów poprzez zmianę podejścia i perspektywy. Bowiem zmiana dokonuje się w człowieku, dzięki obserwacji swojego dotychczasowego zachowania, analizie, tworzeniu planów i nowych rozwiązań oraz ćwiczeniu nowych wzorców zachowań. W ramach pracy coachingowej rolą coacha jest przeprowadzenie klienta przez ten proces a podstawowym warunkiem zmiany jest dobra diagnoza i uważność coacha.

Coaching to profesjonalna pomoc na drodze do osiągania celów indywidualnych i zawodowych. Coaching jest także skuteczny, kiedy dopiero co szukasz celu i nie do końca jesteś pewna czego tak naprawdę chcesz. A może świadomie chcesz coś zmienić, bo obecny stan powoduje, że czegoś już brakuje. Szukasz sposobu na uwolnienie swojej kreatywności i na zbudowanie lepszej relacji ze sobą.

 

Coaching kryzysowy jest przede wszystkim pomocą w odzyskaniu równowagi emocjonalnej i w reinterpretacji danego wydarzenia oraz nadaniu mu adaptacyjnego znaczenia. Po to, aby klient zrozumiał co się z nim dzieje. Zrozumienie tych mechanizmów poprzez psychoedukacje daje mu poczucie bezpieczeństwa i pozwala skutecznie zredukować lęk i wypracować nowe strategie, zachowania i reakcje. Dzięki czemu jest w stanie dostrzec swoje własne dokonania i odzyskać poczucie sprawstwa oraz kontroli, a co za tym idzie podnieść samooceną i wzmocnić poczucie własnej wartości. Dlatego wstępna sesja jest miejscem, aby prawidłowo zdiagnozować czego faktycznie problem dotyczy i czego potrzebuje klient, jakiego rodzaju wsparcia. To prawidłowe rozpoznanie stanu kryzysu, jego rodzaju, głębokość wraz z oceną funkcjonowania klienta jest punktem wyjścia do dalszej pracy bądź udzielenia innej formy pomocy.


 

 

JAK MOGĘ CI POMÓC

 

Jeśli czujesz, że utknęłaś na gruncie zawodowym. Bądź jesteś w przełomowym momencie swojego życia i towarzyszy Ci mętlik w głowie. Czujesz, że się zmieniłaś a dotychczasowe życie jest już „za ciasne”. Odczuwasz stres a ilość obowiązków zawodowych i prywatnych po prostu Cię przytłacza. Na co dzień czujesz się przemęczona a obawy powstrzymują Cię od działań, bo nie wiesz od czego zacząć.

Poprzez indywidualną pracę ze mną uzyskasz niezbędne wsparcie. Nawiążesz bliższą relacje z samą sobą, zrozumiesz swoje emocje i jak reagujesz na stres. Odzyskasz poczucie wewnętrznej siły oraz powróci zapał i chęć do działania. Zaczniesz lepiej komunikować się z bliskimi i odbudujesz szacunek do samej siebie. A dzięki temu stworzysz swoje osobiste BHP, które pozwoli Ci lepiej utrzymywać równowagę zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Jako certyfikowany coach kryzysowy, trener i specjalista ds. potencjału towarzyszę moim klientkom w odbudowie kariery na nowo. Dzięki czemu zaczniesz skutecznie zarządzać swoim kontem kariery oraz właściwe inwestować energią, aby nie dopuścić do wypalenia a pracować w końcu po swojemu.

 

Praca ze mną zalecana jest dla Ciebie jeśli:

-odczuwasz skutki działania stresu i potrzebujesz zwolnić, ale nie wiesz jak,

-jesteś przemęczona i nie wiesz od czego zacząć, aby zadbać o siebie,

-chcesz lepiej rozumieć świat swoich emocji i odzyskać wewnętrzny spokój,

-chcesz szybciej rozpoznawać swoje potrzeby i skutecznie je komunikować swoim bliskim,

-chcesz na nowo odkryć swój potencjał, korzystniej inwestować w rozwój, aby odzyskać klarowność w życiu zawodowych,

-masz w sobie gotowość do zmiany,

-pomogę Ci w wyznaczaniu celu, planowaniu działań i radzeniu sobie z trudnościami.

 

ZAREZERWUJ BEZPŁATNĄ SESJĘ WSTĘPNĄ

 

Zapraszam Cię na 20 min. rozmowę, w której opowiesz mi o Sobie, z czym się zmagasz, co jest Twoją największą frustracją i w jaki sposób do tej pory radziłaś sobie ze stresem. Dzięki niej obie będziemy mieć szansę bliżej się poznać i zdecydować o ewentualnej współpracy.

I POZNAJ SZCZEGÓŁY PRACY ZE MNĄ