Maj najpiękniejszy miesiąc.

Maj to mój ulubiony miesiąc.

 

Powszechnie mówi się, że jest to najpiękniejszy miesiąc w roku i ja należę do grona tych zwolenników. Wiosna w pełni, przyroda zachwyca nas na każdym kroku, a zapach kwitnących drzew i kwiatów unosi się w powietrzu. Jak śpiewa Maryla Rodowicz w piosence „Małgośka” autorstwa Agnieszki Osieckiej – „To był maj, pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem”- bo właśnie w maju bzy oszałamiają swoim zapachem i kolorytem.

A kiedy jeżdżę na rowerze mam możliwość obserwowania i delektowania się soczystym widokiem tej natury. Maj to czas kwitnienia i wzrastania wszystkiego dookoła nas. To słońce, które dodaje nam energii i radości do działania, ale także wiosenny deszcz, który oczyszcza i napełnia lekkością.  Maj to czas, kiedy obchodzę swoje urodziny pomiędzy Świętem Pracy a Konstytucją 3 Maja. W ten wolny majówkowy weekand, zawsze przychodzi chwila refleksji i podsumowań, ale o tym będzie w oddzielnym artykule.

 

Maj to także Dzień Mamy, dzień kiedy możesz wyrazić swoją wdzięczność za życie. Podziękować za to, że jest Twoją Mamą.

 

Wyrażenie swojej wdzięczności i miłości może być na wiele sposobów:

 

 1. Wspólna chwila przy kawie bądź herbacie w domowym zaciszu.
 2. Wspólny spacer po parku czy lesie.
 3. Wspólny obiad.
 4. Wspólne wyjście do kina czy teatru.
 5. Wspólna wizyta u kosmetyczki.
 6. Wspólne zakupy.
 7. Wspólny wyjazd w góry nad morze albo wieś.
 8. Wspólna sesja fotograficzna.
 9. Wspólne zajęcia jogi czy pilatesu lub basen.
 10. Wspólnie zrobienie czegoś szalonego.

 

A może masz jeszcze inny pomysł, jak uczcić ten dzień, który od dawna chodził Ci po głowie. Może to jest ten czas, aby wspólnie go zrealizować i dopisać na swoim koncie kolejne i niezapominanie przeżycie.  A jeśli nie możesz zobaczyć się z nią osobiście, to może warto napisać list wdzięczności. Jestem zupełnie o tym przekonana, że jest co najmniej kilkanaście powodów, za które chciałabyś Mamie podziękować np.

 

 1. Za dar życia.
 2. Za obecność i troskę.
 3. Za dobre słowo w chwila kiedy tego potrzebowałaś.
 4. Za wsparcie w trudnych wyborach, mimo, że nie zawsze się z nią zgadzałaś. Jednak to zbudowało twoje poczucie niezależności.
 5. Za pyszny niedzielny obiad, który przywołuje smaki beztroskiego dzieciństwa i ciepło.
 6. Za uśmiech i optymizm, które nauczyło Cię pozytywnie myśleć.
 7. Za słuchanie i konstruktywną krytykę, która nauczyła Cię wyciągać wnioski.
 8. Za przestrzeń do próbowania i popełniania błędów.
 9. Za siłę i szukanie rozwiązań.
 10. Za miłość.

 

Za co możesz być jeszcze wdzięczna?

 

Wdzięczna możesz być za wszystko. Ty decydujesz na jakich pozytywach się skupiasz i co chcesz w sobie rozwijać. Niezależnie od tego jak ten dzień spędzisz pamiętaj, że liczy się intencja, gest, chwila i to jaką chcesz mieć relacje. Budując sprawiasz, że poczucie więzi jest mocne i stabilne, a dzięki temu obie czujecie się dobrze i kochane.

A jeśli Jej już nie ma, to przypomnij sobie te właśnie chwile do których w sercu się uśmiechasz i wiesz, że są Twoją przystanią i źródłem wewnętrznej siły. Pielęgnuj je, bo tylko w ten sposób masz możliwość, aby pozostały w Tobie nadal żywe.

Niezależnie w jakiej jesteś sytuacji spraw, aby ten dzień był po prostu wyjątkowy. Życie składa się właśnie z takich chwil, które są źródłem i motorem do budowania jeszcze lepszych relacji zarówno z innymi osobami jak i z samą sobą.

 

 

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego artykułu.

Mam nadzieję, że przyniósł Ci cenne wskazówki i dał Ci chwilę refleksji i zatrzymania.

Możesz teraz:

 • -Dodać poniżej komentarz. Odpowiadam na wszystkie i są źródłem inspiracji do tworzenia jeszcze lepszych treści dla Ciebie.
 • -Udostępnić ten wpis, jeśli uważasz, że jest wartościowy i może komuś pomóc.
 • -Śledzić mój FanPage, aby być na bieżąco z aktualnościami.