Rower moja pasja

Jak to się stało, że zaczęłam jeździć na rowerze?

 

Przyszedł czas, że zrozumiałam, że wielkomiejski hałas, życie na walizkach w różnych miastach Polski oraz praca w centrach handlowych i co za tym idzie w klimatyzowanych pomieszczeniach bez okien i braku możliwości dostępu do świeżego powietrza i naturalnego światła sprawił, że ciało zaczęło dawać wyraźny sygnał, że trzeba coś zmienić.

 

Co roku wyjeżdżałam na dwa tygodnie wakacji, do sosnowego lasu nad morzem pod namiot, aby być jak najdalej od zgiełku nadmorskich miejscowości i tam maksymalnie naładować akumulatory, zresetować się chodząc boso i czuć bezpośredni kontakt z ziemią, to jednak ciągle było mi mało… I mimo, że świadomie zrezygnowałam z prowadzenia auta i wszędzie po moim mieście poruszam się pieszo, lub czasem korzystam z komunikacji miejskiej, to ciągle czułam, że jeszcze czegoś mi brak.

Z czasem dostrzegłam związek jaki faktycznie ma na mnie i moje samopoczucie aktywność fizyczna. Zaczęłam coraz bardziej zagłębiać tajniki życia w z zgodzie ze sobą oraz mechanizmy jakie zachodzą w wyniku niedopasowania pracy do człowieka. Ta wnikliwa i długotrwała obserwacja dała mi odpowiedź i potwierdziła wynik TESTU GALLUPA, według którego jestem aktywatorem. Aby istnieć i działać potrzebuję być w ruchu, jak ryba w wodzie. To jest mój tlen.

 

Przypomniałam sobie, że jako dziecko uwielbiałam jazdę na rowerze. Kupiłam więc rower. Pomyślałam, że to będzie doskonały sposób na zadbanie o siebie. Uwolni mnie od stresu, pozwoli na bliski kontakt z naturą.

 

Od 1,5 roku jeżdżę regularnie w każdych okolicznościach przyrody. Nie jest mi straszny upał, porywisty wiatr, deszcz a nawet mróz. Jazda na mojej „Białej Mewie” daje mi nie tylko ogromne poczucie satysfakcji, jasności umysłu i spójności. Aktywność fizyczna sprawia, że buduje zdrowe nawyki, trenuje systematyczność, wytrwałość i cierpliwość, które stają się moją siłą do działania i podejmowania różnych wyzwań. Czując wiatr we włosach najczęściej mam swoje odkrywcze momenty aha, oraz rodzą się we mnie nowe pomysły, które później wcielam w życie.

Później uświadomiłam sobie, że to jest mój czas na bycie ze sobą, z własnymi myślami i emocjami, oraz czas na wsłuchanie się w głos swojej intuicji. Czas na czerpanie całymi garściami z obserwowania i wsłuchiwania się w przyrodę. Uwielbiam ten kontakt z naturą, to metafizyczne z nią połączenie.

Kilka lat temu zrodził się projekt wyprawy rowerowej wzdłuż linii Morza Bałtyckiego. Jednak ciągle było nie po drodze, wciąż wypadało coś ważniejszego, co nie umożliwiało jego realizacje. Aż do zeszłego roku, kiedy wyznaczyłam ekscytujący cel i skrupulatnie opracowałam plan działania i ruszyłam w drogę. To była niesamowita przygoda, obfitująca w pomyłki, momenty zaskoczenia, radości oraz wyczerpanie. Jednak uczucie satysfakcji ze zrealizowania swojego marzenia i odnalezienie odpowiedzi na ważne dla siebie pytania było najcenniejsze.

Przede mną kolejne plany i trasy, z których to będę pisać dla Ciebie. Dziś śmiało mogę powiedzieć – rower to moja pasja, to mój sposób na życie.

Jeśli nie wiesz czego pragniesz tak naprawdę, to zamknij oczy jeśli będziesz w parku lub na leśnej polanie  – zamknij oczy i wsłuchaj się w podszepty swojego serca. Pozwalaj sobie na takie chwile jak najczęściej. A to co usłyszysz, przyjmuj z pełną otwartością i życzliwością. Zacznij obserwować swoje myśli i to jak z nimi się czujesz. Jeśli, któraś z myśli spowoduje, że mocniej zabije Ci serce, to zacznij działać, mimo strachu i niepewności. W swoim tempie, jednak konsekwentnie. Bo to Twój wyścig do realizowania najskrytszych marzeń i tego co dla Ciebie jest ważne.

Jeśli jednak nadal nie wiesz jak zacząć to pozwól sobie pomóc, będę ci towarzyszyć w Twojej drodze odkrywania.

 

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego artykułu.

Mam nadzieję, że przyniósł Ci cenne wskazówki i dał Ci chwilę refleksji i zatrzymania.

Możesz teraz:

  • -Dodać poniżej komentarz. Odpowiadam na wszystkie i są źródłem inspiracji do tworzenia jeszcze lepszych treści dla Ciebie.
  • -Udostępnić ten wpis, jeśli uważasz, że jest wartościowy i może komuś pomóc.
  • -Śledzić mój FanPage, aby być na bieżąco z aktualnościami.