40 lekcji od życia na swoje urodziny, czyli osobiste lekcje na zmianę kodu z przodu.

 

21. Naucz się odmawiać.

Mówienie „nie” wtedy kiedy czegoś nie chcesz, bądź Ci nie pasuje jest Twoim prawem. W ten sposób masz szansę nauczyć się stawiania granic i asertywności a przede wszystkim dbania o siebie. To ty decydujesz co Ci służy a co nie, tylko ty o tym wiesz, nikt inny.

 

22. Nie ma znaczenia, co myślą inni.

Nie skupiaj się na tym co myśli inni, to jest tylko myśl. Myśl jak tysiące innych myśli, które cały czas przelatują w naszych umysłach. Pamiętaj, że to o czym myślisz, rośnie. To czemu nadajesz znaczenie i uwagę, zaczyna się urzeczywistniać.

 

23. Najpierw naucz się przegrywać, aby wygrać.

Strach przed popełnieniem błędu, porażką, oceną, czy jakąkolwiek zmianą bardzo mocno paraliżuje i pochłania mnóstwo energii. Jeśli jednak nie spróbujesz to się nie dowiesz, jeśli nie przegrasz, to nie wygrasz. Po czasie okazuje się, że największym przyjacielem była twoja porażka. To ona pozwoliła Ci to dotknąć tak naprawdę i dając możliwość wyciągnięcia wniosków. To one są kluczowe, bo w każdej sytuacji płacimy cenę, najważniejsze, to wiedzieć za co jest ten rachunek.

 

24.Czasami warto zmienić zdanie.

Lekcja, dzięki której zrozumiałam, że po prostu mogę to zrobić. I nie muszę się z tej zmiany przed nikim tłumaczyć, bo ważniejsze, jest to, aby być ze sobą uczciwą i podążać za tym co jest tu i teraz.

 

25. Podążaj swoją ścieżką.

Spełniając oczekiwania innych zaczynasz gubić ten najważniejszy kontakt ze sobą i zatracasz siebie. Zaczynasz w siebie wątpić, podcinając sama swoje skrzydła. Zaczynasz tracić wiarę w siebie, w swoje talenty, że możesz to zrobić. A przecież to ty jesteś odpowiedzialna za aktualny stan rzeczy.

 

26. Porównywanie się to najgorsza forma ograbiania się.

Każda z nas jest inna, czyli wyjątkowa. Każda z nas ma unikalne DNA, jedyne w swoim rodzaju, nawet bliźniaki. Każda z nas ma swoje potrzeby i pragnienia, które realizuje w swoim tempie. Każda z nas ma swoje naturalne talenty, umiejętności, które rozwija za pomocą których może realizować osobiste cele i marzenia.

 

27. Ustal swoje życiowe priorytety.

Bardzo ważne jest zatrzymanie i zrobienie rewizji, tego co się sprawdza, co już nie, co mi pomaga osiągnąć moje założenia a co nie. Ten moment jest szczególnie ważny, kiedy kręcisz się wkoło, masz problem z podjęciem decyzji, bo ciągle analizujesz i rozważasz lub ciągle zmieniasz zdaniem. Dobrze wtedy jest wypisać wszystko co leży Ci na sercu, a później wybrać co tak naprawdę jest najbardziej istotne, co jest na teraz a co może poczekać. Ustalić konkretne terminy z dodatkowym zapasem,aby znów nie mieć poczucia przytłoczenia.

 

28. Opór Twój najgorszy wróg.

Tak to on jest sprawcą tego wszystkiego. Jest niewidzialny, a podstępny. Skrada się bardzo niepozornie a jego celem jest, aby odsunąć Ciebie od działania i przeszkadza w wykonywaniu twojej pracy. Pojawia się w najmniej odpowiednim momencie, czy tego chcesz czy nie. Opór nie znosi czekać i zawsze będzie tam, gdzie Ty chcesz coś zmienić, poprawić swój stan zdrowia wprowadzając nowe nawyki lub kiedy chcesz rozpocząć naukę czegoś zupełnie nowego. Im ważniejsze dla Ciebie wyzwanie, tym napotkasz większy opór na drodze do swojego upragnionego celu. Licz się z tym, że będzie a jego akceptacja pozwoli Ci pokonać swoją niechęć, bo w końcu robisz to dla siebie.

 

29. Każdy koniec rodzi początek nowego.

Nawet jeśli czasem mam poczucie straty to wiedz, że jest to naturalny stan. Wówczas najważniejsze jest to, aby dać sobie tyle czasu ile potrzebujesz. To, że się na jakiś czas wycofasz w dłuższej perspektywie pozwoli Ci uzyskać niezbędną przestrzeń na zupełnie nowy rozdział.

 

30. Nie użalaj się nad sobą.

Każdemu z nas zdarzają się słabsze chwile, momenty zwątpienia w siebie. Jednak one nie mogą przesądzać o tym kim jesteś, jakie sukcesy masz na koncie. Nawet jeśli w twojej ocenie czyli interpretacji nie są aż tak spektakularne. To pamiętaj, aby wówczas skupić się na faktach i po prostu sobie podziękować.

 

31. Nie traktuj siebie zbyt poważnie.

Nie bądź dla siebie taka surowa. Przeszłość jest już za tobą. Im bardzie ją i siebie akceptujesz tym pojawia się więcej dystansu wokół twojej osoby. To sprawia, że potrafisz śmiać się ze swoim potknięć i nie przejmować się z błahych powodów czy też z tego jak ktoś inny ciebie postrzega. Rób swoje najlepiej jak potrafisz.

 

32. Rób, albo nie rób, nie ma próbowania.

To jest mój jeden z ulubionych cytatów ze Star Warsów. Jeśli się za coś zabierasz to daj sobie szansę sprawdzenia tego do końca, aby móc to przeanalizować i wyciągnąć wnioski. Zrobienie czegoś na pól gwiazda pozbawia Cię rzeczywistej oceny, a tym samym możliwości rozwoju. Robienie tego co jest ważne uczy Cię niezbędnej samodyscypliny i odporności na niepowodzenia.

 

33. Wspólnota to siła.

Znajdź swoją wioskę, grupę kilku osób, z którymi możesz podzielić się radościami i smutkami. Taka grupa wsparcia, która nie ocenia, a jest z Tobą na dobre i na złe, jest po prostu niezastąpiona. Nie masz jej jeszcze? Stwórz taką paczkę osób, którzy podobnie jak Ty szukają autentyczności, zrozumienia, relacji i bliskości. Dla których ważne jest dogadywanie się i porozumienie win-win, którzy szukają sensu oraz mają potrzebę zmieniania świata, aby on działał dla nich.

 

34. Wszystkie emocje są ważne.

Każda emocja, która się pojawia, jest ważna. Ne ignoruję jej i nie przyklejaj jej etykiety pozytywna czy negatywna. Akceptuj, że może być przyjemna bądź nieprzyjemna. Najważniejsza jest ta uważność na siebie i co się w Tobie dzieje. Bo taka emocje chce ci coś ważnego powiedzieć i co domaga się teraz twojej uwagi. Jaka potrzeba w ostatnim czasie czuje się pominięta. W życiu nie chodzi o to, aby nie dopuszczać swoich emocji i je ukrywać, bo nie wypada, bo złe itp. Tylko, aby dać mi w pełni bezpieczną przestrzeń i sposób, aby mogły wybrzmieć. Nie wyrażone emocje są ciągłym źródłem wewnętrznych dylematów i niezaspokojonych potrzeb.

 

35. Moc jest we mnie silna, a ja jestem silny mocą.

No cóż uwielbiam cytaty z różnych części Star Warsów. To kolejny, który pięknie odzwierciedla, że to Ty każdego dnia jesteś odpowiedzialna za swój stan umysłu. Wiara w siebie i w swoje możliwości z prawem do popełniania błędów daje Ci niezbędną energię do działania i stanowi o Twojej skuteczności. Trenuj ją w sobie każdego dnia i poczujesz w końcu pełną z nią integrację. Dzięki temu zaczniesz w swoim tempie urzeczywistniać swoje plany i marzenia.

 

36. Życie jest tylko jedno.

Przekonałam się osobiście o tym, ratując życie bliskiej osoby. To zdarzenie spowodowało moją największą transformację, bo nie znasz dnia i godziny, kiedy odchodzisz z tego świata. Wystarczy kilka sekund, minut. Nie pozwól, by twoje życie przelatywało Ci przez palce albo na wiecznym odkładaniu tego co dla Ciebie ważne na później, może za 5 czy 10 lat albo na emeryturze. Nie obawiaj się swojej inności i indywidualności. To jest Twoje życie i przeżyj je na swój sposób w zgodzie ze sobą z poczuciem jego spełnienia i radością w sercu.

 

 37. W wiecznym ruchu przyszłość jest.

 

Obecne czasy są jak nigdy dotąd najbardziej dynamiczne w całej ludzkości. A umiejętność adaptacji czyli dostosowania się do ciągle zmieniających warunków jest jedną z najbardziej pożądanych. Czy chcesz czy nie zmiany są każdego dnia. Bez względu czy dotyczą twojego życia osobistego czy miejsca w jakim pracujesz. Zmiany ten ruch jest naszą codziennością. I w całej tej zabawie najważniejsze jest to, jak Ty na nie reagujesz i jak szybko przechodzisz ze stanu traktowania ich jako zagrożenia do szansy.

 

38. Pamiętaj, że jesteś tu na chwilę i w jakimś celu.

Każdy z nas ma określony czas, niestety nie znamy go. Jednak naszym zadaniem jest odkryć swoją ścieżkę, rozwijać się a następnie wyrażać siebie tym co w nas najwartościowsze. Każdy z nas jest częścią czegoś większego i przyszedł po to, aby odnaleźć swoje powołanie a następnie się tym dzielić i wyrażając swoje talenty w konkretnym działaniu. Dla każdego znajdzie się miejsce. Pamiętaj masz ogromną wartość do dania, lepszy strach niż poczucie wiecznego żalu nie wykorzystania swojego potencjału.

 

39. Życie jest piękne i przewrotne.

Oj, tak potrafi zachwycać swoją nieobliczalną naturą dając tyle wspaniałych chwil. A trudności jakie się pojawiają są po prostu jego częścią. Ta świadomość i akceptacja uwalania, dając przestrzeń na zdrowe przeżywanie tych wszystkich chwil.

 

40. Dawanie i branie.

Ten duet jest wspaniały tak jak przypływ i odpływ, jak morze, które sprawia, że możesz płynąć z falą lub czasem ją przełamując. Dając innym to co w Tobie jest najlepsze pomnażasz to. Dając sprawiasz, że sama otrzymujesz to co Tobie jest potrzebne. Ta ciągła wymiana sprawia, że energia i życie w Tobie płynie.

 

Zachęcam Cię, abyś także spisała swoje lekcje niezależenie które urodziny w tym roku obchodzisz. Taki czas ze sobą daje Ci wspaniałą możliwość spojrzenia na swoje życie zupełnie z innej perspektywy. Poczuj Siebie i swoją mądrość, doceń każde doświadczenie, każdą porażkę, każdy trud, każdy sukces. Dzięki temu masz szansę kształtować świadomie swoje życie. Podziękuj sobie z wdzięcznością i empatią za miejsce w którym jesteś. Weź oddech, poczuj radość w sercu. A następnie zabierz ze sobą to co Ci służy, wspiera, rozwija i ponownie wyrusz w drogę.

 

 

 

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego artykułu.

Mam nadzieję, że przyniósł Ci cenne wskazówki i dał Ci chwilę refleksji i zatrzymania.

Możesz teraz:

  • -Dodać poniżej komentarz. Odpowiadam na wszystkie i są źródłem inspiracji do tworzenia jeszcze lepszych treści dla Ciebie.
  • -Udostępnić ten wpis, jeśli uważasz, że jest wartościowy i może komuś pomóc.
  • -Śledzić mój FanPage, aby być na bieżąco z aktualnościami.
  • -Napisać do mnie na adres kontakt@annabezdziecka.pl
  • -Zarezerwować termin na 20-min.bezpłatną konsultację na https://www.annabezdziecka.pl/kalendarz/