Świąteczne przygotowania.

Jak skutecznie przygotować się do Świąt by nie zwariować?

 

Przed nami święta Wielkanocne, które w tym roku przypadają na koniec marca. Święta kojarzą nam się z wiosną, porządkami, myciem okien, dekorowaniem domu, Czujemy wewnętrzną potrzebę uporządkowania naszego otoczenia.

 

Niestety aura nas nie rozpieszcza. Zimno, wietrznie a bywa, że pada śnieg. Nie wpływa to korzystnie na poziom naszej energii. Ponadto doba, w której musimy zmieścić pracę, różne obowiązki i przygotowania do świąt ma nadal tylko 24 godziny. Sama myśl o dodaniu nowych obowiązków, powoduje, że zanim do nich przystąpimy, już jesteśmy zmęczone i zniechęcone, zwłaszcza, że tydzień wcześniej nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

Zatem jak efektywnie spożytkować przedświąteczny czas i dobrze przygotować się do świąt, aby przebiegły w spokojnej, rodzinnej atmosferze bez niepotrzebnych, złych emocji?

 

Zacznijmy od zniwelowania skutków zmiany czasu. Jak to zrobić?

 

Zbyt krótki sen ma wpływ na nasze samopoczucie, koncentrację i naszą skuteczność w pracy. Proponuję zatem kilka dni przez zmianą czasu kłaść się spać pół godziny wcześniej  i pół godziny wcześniej budzić się. To pozwoli naszemu organizmowi przejść płynnie zmianę czasu. Należy też ograniczyć ilość wypijanej kawy, pamiętając przy tym, że ostania kawa nie powinna być wypita później niż 6 godzin przed snem. Zamiast kawy wypij rano, na czczo szklankę ciepłej wody. Zmniejszysz w ten sposób zakwaszenie swojego organizmu i pobudzisz go do działania a wieczorem szklanka wody ułatwi ci zaśnięcie. Dzięki zmianie czasu zyskamy o godzinę dłuższy dzień. Warto tę godzinę wykorzystać na spacer lub inną aktywność na świeżym powietrzu. Dotlenisz się i masz szansę wsłuchać się w siebie  i dowiedzieć się, czego potrzebujesz. Czasem trzeba nawet kilkunastu dni, aby nasz zegar biologiczny odzyskał równowagę, ale to nastąpi na pewno.

 

A Święta?

 

Zacznij od przygotowania planu i szczegółowego rozpisania wszystkich zadań wraz z wyznaczeniem osób, które pomogą ci w zakupach, sprzątaniu czy w innym drobnych pracach. Angażując swoich bliskich masz niepowtarzalna szansę na pogłębienie relacji, poprawienie sposobu komunikacji i przekazania swoim dzieciom właściwej postawy wraz z możliwością współtworzenia waszego sposobu przeżywania tego okresu.

Jeśli masz możliwość wzięcia urlopu na kilka dni przed świętami to wykorzystaj to, aby ze spokojem móc zrealizować swoje zadania i nie czuć presji czasu. A jeśli nie, to zastanów się czego faktycznie potrzebujesz, z czego ewentualnie możesz zrezygnować.

A może zamiast spędzić Święta w domu wykorzystasz ten czas na rodzinny wyjazd za miasto w jakieś urokliwe miejsce, w góry albo nad morze. Unikniesz wtedy tego całego zamieszania, Zregenerujesz się, nabierzesz dystansu, poobcujesz z naturą i spędzisz czas z najbliższymi.

Mam nadzieję, że moje wskazówki będą dla ciebie przydatne i będziesz miała szansę łagodnie zaadoptować się do czasu letniego oraz cieszyć się ze wspólnego świętowania w gronie najbliższych osób.

 

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego artykułu.

Mam nadzieję, że przyniósł Ci cenne wskazówki i dał Ci chwilę refleksji i zatrzymania.

Możesz teraz:

  • -Dodać poniżej komentarz. Odpowiadam na wszystkie i są źródłem inspiracji do tworzenia jeszcze lepszych treści dla Ciebie.
  • -Udostępnić ten wpis, jeśli uważasz, że jest wartościowy i może komuś pomóc.
  • -Śledzić mój FanPage, aby być na bieżąco z aktualnościami.