„I znowu wiosna, wiosna wokół nas” – tak jak śpiewa Organek. A wraz z jej nadejściem mamy już wizję wiosennych porządków.

W tym roku wiosna przychodzi do nas z dużym oporem. Póki co jeszcze jej nie widać, ale słychać poranny śpiew ptaków i można poczuć ją w powietrzu. Wraz z wiosną budzimy się do życia, zaczynam nam się więcej chcieć, dzień już jest znacznie dłuższy i co raz częściej myślimy o zmianach na wielu płaszczyznach. Zastanawiamy się którą tym razem rozpocząć dietę oraz myślimy o wielkim sprzątaniu naszego domu czy mieszkania. Jednak zanim zaczniesz wprowadzać rewolucje w swoim życiu, proponuje zacząć od wiosennych porządków w umyśle i ciele.  Po to, aby móc pójść dalej za tym czego tak naprawdę chcesz? Poniżej przedstawiam Ci moje sprawdzone sposoby na przewietrzenie głowy, aby z lekkością i bez zbędnego obciążenia wejść w nową porę roku.

Zatem moja recepta na wiosenne porządki to:

1. Pozbądź się tego co Ci nie służy.

Oprócz przeglądania szaf do którego regularnie zachęcam proponuje przyjrzeć się co nam nie służy pod względem emocjonalnym. Jeśli jest coś co nam ciąży już od dłuższego czasu i czujemy się tym przygnieceni, to może warto się tym zająć w pierwszej kolejności i rozwiązać. Sprawy, które leżą zarówno na sercu jak i wątrobie naprawdę utrudniają nam robienie kolejnych ważnych dla nas kroków w przyszłość. Jeśli pokłóciłaś się z bliską osobą i zastanawiasz się czy wyciągnąć rękę jako pierwsza, zwiodłaś kogoś i siebie, zawaliłaś jakiś projekt, popełniłaś błąd i trudno jest Ci się przyznać do błędu to wiedz, że pomimo stosowania różnych strategii to nadal będzie w Tobie i będzie Cię ściągać w dół. Im szybciej się z tym zmierzysz tym lepiej dla Twojego samopoczucia i osobistej skuteczności.

2. Odkurz swój plan dnia.

Sprawdź jak wygląda Twoja doba, jak w niej wyglądają Twoje nawyki dotyczące pracy, snu, odpoczynku, zdrowego jedzenia, aktywności fizycznej i intelektualnej. Czego jest za dużo a czego jest za mało. Jeśli masz wrażenie, że żyjesz na autopilocie i nie zastanawiasz się nad tym co robisz, to jest to właściwy moment, aby to zmienić. Zaczynając od naprawdę małych rzeczy jak np. codziennie rano wypicie bardzo ciepłej szklanki wody z cytryną, zamiast kawy, która nie tylko oczyszcza nasz organizm z toksyn, ale prawidłowo pobudza do aktywności układ trawienny, lub codziennego spaceru po pracy zamiast samochodu lub miejskiego środka transportu.

3. Detoks głowy i ciała.

Ilość informacji, jaka napływa do nas każdego dnia jest przeogromna. Dociera ona do nas zewsząd z mediów, z social mediów, książek, podcastów itp.. Warto zrobić przegląd i zweryfikować co jest dla mnie. Tu pomocne mogą być następujące pytania:

-Co z tej wiedzy na pewno jest mi teraz potrzebne? I zastanowić się czy nie masz tendencji do chomikowania jej?

-Co faktycznie wnoszą one do mojego ciała, ducha i umysłu? Czy są  zdrowe i wartościowe dla Ciebie?

Zrób dokładny przegląd tego co do Ciebie trafia zarówno na portalach społecznościowych, jak i do skrzynki mailowej i usuń to co już Ci nie pasuje. A za oszczędzony czas przeznacz na odpoczynek, relaksacje i trenowanie uważności, bo dzięki temu masz możliwości przełączyć się w stan kreowania a nie tylko przetwarzania. Wyłączając bodźce zewnętrzne masz niezwykłą szansę usłyszeć swój wewnętrzny głos i zacząć faktycznie podążać za swoimi potrzebami.

 

A jak wyglądają wiosenne porządki u Ciebie? Jeśli masz ochotę podzielić swoimi przemyśleniami, to chętnie się dowiem.

 

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego artykułu.

Mam nadzieję, że przyniósł Ci cenne wskazówki i dał Ci chwilę refleksji i zatrzymania.

Możesz teraz:

  • -Dodać poniżej komentarz. Odpowiadam na wszystkie i są źródłem inspiracji do tworzenia jeszcze lepszych treści dla Ciebie.
  • -Udostępnić ten wpis, jeśli uważasz, że jest wartościowy i może komuś pomóc.
  • -Śledzić mój FanPage, aby być na bieżąco z aktualnościami.